Strony: 1 [2] 3 4 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Boksy  (Przeczytany 11383 razy)
Tiara
Przewodnik stada
Szybki koń
*****
Offline Offline

Wiadomości: 109



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #15 : Listopad 09, 2012, 19:14:56 »

-Zaraz wracam. Masz być grzeczna.-powiedziała i poszła szybko do siodlarni.
Zapisane

Tiara
Przewodnik stada
Szybki koń
*****
Offline Offline

Wiadomości: 109



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #16 : Listopad 09, 2012, 19:17:40 »

Przyszła i założyła ogłowie. Kilka razy ją uszczypłam, a raz wyplułam wędzidło. Po jakimś czasie droczenia się stałam gotowa do jazdy. Weszła spokojnie na mnie i czekała na Laylie
Zapisane

Lucy
Koń
**
Offline Offline

Wiadomości: 59


All your love is a lie.


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #17 : Listopad 09, 2012, 19:19:24 »

Zostałam ustawiona przed stajnie przez Layle, która po chwili była juz na moim grzbiecie gotowa do jazdy. Pewne było, że za nic w świecie nie moge iść za Tiarą z uwagi mego charakteru typowego dla wyścigowca więc od razu stanęłam z przodu.
Zapisane

Tiara
Przewodnik stada
Szybki koń
*****
Offline Offline

Wiadomości: 109



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #18 : Listopad 09, 2012, 19:24:32 »

-No to jedziemy!-powiedziała Ellie, a ja ruszyłam galopem.
Zapisane

Lucy
Koń
**
Offline Offline

Wiadomości: 59


All your love is a lie.


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #19 : Listopad 09, 2012, 19:29:46 »

Bez większego oszczędzania mego jeźdźca puściłam się cwałem w przód bez większych problemów wyprzedzając Tiarę.
Zapisane

Tiara
Przewodnik stada
Szybki koń
*****
Offline Offline

Wiadomości: 109



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #20 : Listopad 13, 2012, 19:19:59 »

El weszła do stajni i zostawiła mnie. Nawet nie przywiązywała, bo wiedziała, że i tak nigdzie nie ucieknę. Wyjęła telefon z kieszeni i wybrała jakiś numer.
-Dzień dobry. Z tej strony Ellie Grey. Mam koło siebie ranną klacz. Została zraniona w tylną lewą nogę. Czy mógłby pan przyjechać i zbadać czy nic się nie stało?-powiedziała po chwili.
-Witam, gdzie znajduje się klacz i czy może jakoś chodzić?-spytał pan
-Jakoś chodzić może, ale czasami ma problemy. Zraniona została najprawdopodobniej nożem jakąś godzinę temu.
-Rozumiem. Na jaki adres mam podjechać?
-Proszę przyjechać na najbliższą i tak właściwie jedyną stadninę w pobliżu miasta. Jest to jakieś 10 minut drogi.
-Aha, już wiem która. Będę za góra 20 minut. Proszę nie przemęczać klaczy. Najlepiej, żeby została tam gdzie jest.
-Dobrze, dziękuję. Do zobaczenia-i na tym skończyła się rozmowa. Schowała telefon i poklepała mnie delikatnie po szyi
Zapisane

Lucy
Koń
**
Offline Offline

Wiadomości: 59


All your love is a lie.


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #21 : Listopad 13, 2012, 19:39:04 »

Stanęłyśmy przed stajnią. Layla zeszła z mego grzbietu i poklepała po szyi.
- Na prawdę wspaniała przejażdżka. - mruknęłam sarkastycznie kiwając głową i grzebiąc kopytem w ziemi. Dziewczyna ściągnęła ze mnie siodło, zamieniła uzdę na kantar i odłożyła sprzęt obok boksu mnie samą do niego wprowadzając. Niezadowolona kopnęłam ostro w drzwi boksu, co wywołało wielki huk, i zaczęłam niespokojnie bo nim krążyć.
Zapisane

Tiara
Przewodnik stada
Szybki koń
*****
Offline Offline

Wiadomości: 109



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #22 : Listopad 13, 2012, 19:52:00 »

Po około 20 minutach przyszedł jakiś pan. Nie był ubrany jak dotychczasowi ludzie, których widziałam. Podszedł bliżej El i powiedział:
-Panna Grey?
-Tak, to ja.-odpowiedziała
-Witam, jestem doktor Max Lenar. -uścisnęli sobie dłonie, a potem podszedł do mnie. Gdy tylko był w zasięgu mojego pyska uszczypnęłam go. Ellie uspokoiła mnie, gdy doktor podszedł do mojej nogi. Odwiązał owijki i swym doświadczonym wzrokiem popatrzył na ranę.-Wyjdzie z tego, ale przez najbliższy miesiąc nie powinna zbyt dużo jeździć, a tym bardziej na teren.-powiedział
Twarz Ellie nagle złagodniała. Tymczasem doktor podniósł moją tylną nogę i bliżej się temu przyjrzał. Rana była dość głęboka.
-Niech panna z nią chwile zostanie. Pójdę po odpowiedni sprzęt.-dodał i poszedł kawałek dalej. Po chwili wrócił.-Musi mieć zmieniany opatrunek dwa razu dziennie co około 12 godzin. Jeżeli jednak krwawienie nasili się trzeba będzie zmieniać częściej, ale lepiej skonsultować się ze mną.-dodał zawiązując mi coś na nodze.-Za 3 dni proszę zadzwonić i opowiedzieć czy coś się zmieniło. Rana jest głęboka, ale zakażenie się nie wdało, dzięki tej oto owijce-powiedział i wskazał zakrwawioną owijkę.-Niedługo będzie znów biegać galopem, ale czasami może odezwać się ból, ale nie powinno być większych problemów w przyszłości.
-Dziękuję panu serdecznie.
-Taka jest moja praca, którą zawsze lubię-odpowiedział i uśmiechnął się.-Musze już lecieć. Proszę zadzwonić w sprawie...Ja ma na imię?-spytał niepewnie
-Tiara.
-Aha, tak. W sprawie Tiary.
-Dobrze. Do widzenia.
-Do widzenia.-odpowiedział i szybkim krokiem wyszedł, a Ellie wprowadziła mnie do boksu. Pożegnała się ze mną i wyszła już mniej spięta ze stajni.
Zapisane

Tiara
Przewodnik stada
Szybki koń
*****
Offline Offline

Wiadomości: 109



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #23 : Listopad 13, 2012, 19:52:35 »

Podeszłam bliżej Lucy i parsknęłam, a Ellie zaś zanim wyszła powiedziała do Layli:
-Dzięki za pomoc. Dzięki tobie Tiara nie ma zakażenia. Oczywiście jeszcze dzięki Lucy. Owijki uchroniły ją przed zakażeniem-
Zapisane

Lucy
Koń
**
Offline Offline

Wiadomości: 59


All your love is a lie.


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #24 : Listopad 13, 2012, 20:44:57 »

- Nie ma za co. Pracowałam kilka lat jako asystentka weterynarza więc co nieco mi się wykuło w głowie. - powiedziała Layla uśmiechając się lekko. Nadal nerwowo łaziłam po boksie deptając sobie po piętach. Podkowy na moich przednich kopytach zaczęły się obluzowywać. Gdy zadrapałam sobie przez przypadek pęcinę przedniej, prawej nogi trzasnęłam niezadowolona jeszcze raz w drzwi boksu i stanęłam pod ścianą. Wzrok wbiłam w ziemie, w której ryłam dołek kopytem. Nawet twarda posadzka mnie nie powstrzymała.
Zapisane

Tiara
Przewodnik stada
Szybki koń
*****
Offline Offline

Wiadomości: 109



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #25 : Listopad 14, 2012, 14:16:08 »

-Odkupię ci owijki. Twoje przecież są strasznie przesiąknięte krwią.-powiedziała ze skruchą, a ja patrzyłam z zarówno zdziwieniem, jak i zaciekawieniem.
Zapisane

Lucy
Koń
**
Offline Offline

Wiadomości: 59


All your love is a lie.


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #26 : Listopad 14, 2012, 17:26:59 »

- Nie trzeba, jakoś sobie poradzę. - powiedziała Layla z uśmiechem i spojrzała na mnie. Miała pewne przeciwwskazania do tego, aby wypuścić mnie na padok i widać było to od razu, ale nie byłam pewna jakie to. Może myślała, że ucieknę. Uśmiechnęłam się po końsku. Mimo, że przebywałyśmy ze sobą nie wiele czasu to jednak ta dziewczyna przejrzała mnie na wylot. Wiedziała, że w boksie nie zrobię sobie krzywdy mimo, że będę zła, a z padoku ucieknę. Kopytem, którym ryłam w ziemi zaczęłam stukać o posadzkę wytwarzając dudniący i szybko rozchodzący się po stajni dźwięk.
Zapisane

Tiara
Przewodnik stada
Szybki koń
*****
Offline Offline

Wiadomości: 109



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #27 : Listopad 14, 2012, 17:58:27 »

Spojrzałam lekko podirytowana na klacz. Co jej odbiło? Podeszłam bliżej wyjścia i tryknęłam Ellie. Wiedziała, że chce wyjść na padok, ale odpowiedziała jedynie uśmiechem i pogłaskała mnie po pysku.
-Dziękuję.-powiedziała
Zapisane

Lucy
Koń
**
Offline Offline

Wiadomości: 59


All your love is a lie.


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #28 : Listopad 14, 2012, 19:41:11 »

W końcu zanudzona położyłam się w kącie boksu rozwalając się jak tylko się dało. Na leżąco przeżuwałam sianko ze ściółki boksu i stukałam kopytem w posadzkę. Przewróciłam się na grzbiet i stuknęłam o półściankę z drewna, która oddzielała mój boks od boksu Tiary. Ziewnęłam wydając z siebie niezadowolony pomruk i z powrotem przewróciłam się na bok. Layla ciągle spoglądała na mnie z wahaniem.
Zapisane

Tiara
Przewodnik stada
Szybki koń
*****
Offline Offline

Wiadomości: 109



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #29 : Listopad 14, 2012, 19:58:25 »

Prychałam niezadowolona. Czemu Lucy musi tak hałasować?
Zapisane

Strony: 1 [2] 3 4 5   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  



Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

jamaiworld klasa4a catziee reallife galaxyace